Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Feb.2012, 15:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Majmunima vino protiv prehlade
ASTANA -
Jedan zoološki vrt u snegom okovanom Kazahstanu daje svojim majmunima crno vino kako bi se zagrejali, prenosi AFP.
"Dajemo majmunima vino jer ih ono zimi štiti od respiratornih infekcija. Vinom ih štitimo od gripa", rekla je Svetlana Piljuk iz zoo vrta Karagandi na istoku Kazahstana.
"Primati su kao i ljudi. Oni uživaju u alkoholu. Neki čak i preteruju i nekoliko puta dolaze po svoju dozu", objasnila >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je ona.
Piljuk je rekla i da "trudnicama" i mladuncima nije dozvoljeno da piju vino.
Zoo vrt majmunima vino sa komadićima voća, meda, limuna, šećera i tople vode.
U Karagandiju je danas izmereno 33 stepena ispod nule, ali je temperatura u kavezima za majmune 27 stepeni Celzijusa.
Vino u Kazahstanu nije rasprostranjeno. Nacionalno piće ove centralnoazijske zemlje je kumis - fermentirano konjsko mleko.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Majmuni piju vino protiv prehlade
Izvor: NoviMagazin.rs, 03.Feb.2012
Majmuni u zoološkom vrtu Karaganđi, u snegom okovanom Kazahstanu, piju crno vino kako bi se zagrejali.
Majmunima daju vino protiv prehlade
Izvor: B92, 03.Feb.2012
Jedan zoološki vrt u snegom okovanom Kazahstanu daje svojim majmunima crno vino kako bi se zagrejali.





