Kao da je sudnji dan! VIDEO

Izvor: Mondo, 23.Apr.2015, 09:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kao da je sudnji dan! VIDEO

Apokaliptični snimci stižu iz Čilea gde je posle 42 godine proradio vulkan Kalbuko.

Na zapanjujućim i zastrašujućim snimcima vidi se ogromna količina lave i pepela od kojih je nebo dobilo neverovatnu boju.

Lava i pepeo lete nekoliko kilometara u vazduh.

U tom delu Čilea proglašena je crvena uzbuna i evakuisano je više od 4.000 ljudi, javlja BBC.

Taj vulkan je jedan od najaktivnijih u Čileu, ali njegova erupcija >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je iznenadila mnoge, zato što se poslednji put desila pre 42 godine.

Prva erupcija zabeležena je juče, a druga jutros.

U tom delu Čilea evakuisano je stanovništvo u krugu od 20 kilometara.

Škole u toj oblasti su zatvorene, a letovi otkazani.

POGLEDAJTE NEVEROVATAN PRIZOR:



Kalbuko je u oblasti Los Lagos, gde se nalazi i popularna turistička destinacija Puerto Varas.

Vanredna situacija je proglašena i na jugu Argentine, u oblasti koja se nalazi oko 100 kilometara od vulkana.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.