Izvor: B92, 10.Nov.2011, 13:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hamnei: Odgovorićemo na napad SAD
Teheran -- Iranski verski vođa, ajatolah Ali Hamnei, saopštio je da će, ukoliko SAD i Izrael napadnu Iran, odgovor Teherana biti oštar.
Hamnei je izjavio da će na takav napad Iran uzvratiti "snažnim udarcem gvozdene pesnice".
Njegova izjava je na iranskom državnom radiju emitovana danas, dva dana pošto je Svetska agencija za atomsku energiju (IAEA) prvi put u izveštaju objavila da Iran radi na tome da bi došao do atomskog oružja.
Iran, međutim, tvrdi da njegov nuklearni program služi isključivo za proizvodnju električne energije.
Iranski predsednik Mahmud Ahmedinežad je juče takođe osudio izveštaj agencije UN.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








