Izvor: B92, 30.Okt.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Večiti derbi" na B92 od 17h

U subotu u hali "Pionir" biće odigran košarkaški "večiti derbi" izmedju Zvezde i Partizana, prvi otkako ova dva kluba učestvuju u Goodyear ligi. Tim povodom u prostorijama RTV "B92", na konferenciji za novinare učestvovali su treneri dva kluba, Zmago Sagadin i Duško Vujoćević, kao i igrači, Vule Avdalović i Vuk Radivojević.

Jedinstvena ocena svih učesnika je da su u pitanju dueli u kojima nikada nema favorita, bez obzira na trenutnu snagu rivala:
"To su mečevi u kojima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dodatna motivacija nije potrebna", rekao je trener crno-belih Duško Vujošević, koji, kako kaže, još uvek ima problema sa uigravanjem ekipe:
"Stigli su Gurović i Bakić i još uigravamo tim. Ipak, nadam se da ćemo stići do pobede. Zvezda ima kvalitetan tim, igra agresivno, brzo, maksimalno borbeno i upravo pobeda u Vršcu protiv Hemofarma govori dovoljno o kvalitetu Crvene zvezde", rekao je Vujošević.

Plejmejker Partizana Vule Avdalović složio se sa Vujoševićem da u derbiju motivacija ne nedostaje:
"Crvena zvezda ima ekipu za respekt, pokazala je to i u Vršcu, gde je inače teško pobediti. Ako udjemo potpuno spremni u utakmicu i uz podršku navijača, očekujem pobedu. Mada, pred derbi šanse su uvek 50:50", dodao je Avdalović.

Zvezda i Partizan imaju isti skor u dosadašnejm delu Goodyear lige, pet pobeda i tri poraza, a crveno-beli su u sredu u Vršcu stigli do četvrtog uzastopnog trijumfa:
"Nadam se da ćemo tu seriju nastaviti", rekao je trener crveno-belih. Zmago Sagadin. "Ako Partizan bude igrao sa drugim timom neće biti problema, ali ako bude igrao sa ovom ekipom, biće teško. Favorita nema, kao i obično, derbi će odlučiti jedna lopta", rekao je Sagadin.

On smatra da njegova ekipa ima problem sa oscilacijama u igri:
"Malo smo naivni, zeleni, ali sam zadovoljan dosadašnjim funkcionisanjem ekipe", rekao je Sagadin i dodao kako s vremena na vreme mora da iskritikuje igrače, kao što je to učnio sa Dragojlovićem, koji je nakon toga, protiv Hemofarma, bio sjajan.

Igrač Zvezde Vuk Radivojević rekao je da Zvezda može do pobede uz pomoć navijača:
"Derbi donosi mnogo više nego obična utakmica. Mi smo ušli u dobru formu, motiva ima i napretek", dodao je on.

Na pitanje koga bi od igrača suprotnog tima voleli da vide u svojoj ekipi, trener Zvezde je kao iz topa odgovorio Dejana Milojevića, ali i Vuleta Avdalovića.
"Milojević je igrač koga bi želeli mnogi klubovi u Evropi. Odličan je na terenu i van njega. I Vule Avdalović je izrastao u jednog od najboljih plejmejkera ne samo u ovoj zemlji, nego i šire", rekao je Sagadin, a onda se okrenuo prema Avdaloviću i u šaljivom tonu dodao: "Vule, ako imaš klauzulu u ugovoru, onda si dobrodošao".

Sa druge strane, Vladislav Dragojlović je igrač po ukusu Duška Vujoševića:
"On je igrao za kraljevačku Slogu sa kojom Partizan ima dobre odnose i bio sam ljut na ljude u klubu, jer su dopustili da Dragojlović kao slobodan igrač ode u Zvezdu, a ne u Partizan", rekao je trener Partizana. On je priznao i da je svojevremeno napravio grešku, jer je Vuk Radivojević igrao za drugi tim Partizana (Torlak) i nije mu pružio adekvatnu šansu:
"To bi mogla da bude i škola za trenere, da ubuduće daju šansu igračima na pozicijama koje im najviše odgovaraju", rekao je Vujošević.

Utakmica Zvezda - Partizan igra se u subotu od 17 sati u dvorani "Pionir", uz direktan prenos na TV B92.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.