Izvor: Kurir, 13.Feb.2008, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U ZVEZDU ZBOG ZEKE I BJEKE!
Nekadašnji centarfor Partizana Pjer Boja ljut na bivše čelnike crno-belih i kaže da bi rado zaigrao za Crvenu zvezdu, samo iz osvete
Pjer Boja, fudbaler Rapida iz Bukurešta, ljut je na bivše čelnike Partizana Žarka Zečevića i Nenada Bjekovića, koji su ga oterali iz Srbije. Budući srpski zet, koji će, kako kaže, sigurno živeti u Novom Sadu, voleo bi da u budućnosti obuče dres Crvene zvezde i tako se osveti bivšim poslodavcima.
- Uopšte mi se nije išlo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << iz Srbije. Hteo sam da ostanem u Partizanu, jer mi je cilj bio da igram u Ligi šampiona. Zečević i Bjeković bili su nekorektni prema meni. Nisu želeli da mu daju bolje uslove, a kad su se za mene pojavile ponude Troa, Sivaspora i Lacija, nisu hteli da me puste - rekao je Pjer Boja, koji se u Aja Napi nalazi na pripremama s ekipom Rapida.
Sa dosta gorčine u glasu priča tamnoputi napadač iz Kameruna o vremenu provedenom u Partizanu.
- Ništa mi više ne treba od te dvojice, jer su me poslali u Teleoptik samo zato što im nisam dao da me tretiraju kao igračku. Mnogi me pitaju da li bih došao u Crvenu zvezdu. Naravno, samo kada bi hteli da me dovedu. Mislim da bih onda imao mnogo motiva da se osvetim Partizanu.
Pjer Boja medijski je veoma atraktivan Rumunima. Zajedno u hotelu „Pavlo Napa“ s ekipom Rapida nalazi se desetak rumunskih novinara i dve televizije.
- E, ljudi moji, da samo znate kako su dočekali Ranka Despotovića. Na aerodromu ga je sačekalo 30 novinara, kao da je stigao Maradona ili Zidan (smeh). Jednom su mi dve ribe smestile tako što su mene i druga namamile u njihov stan. Mi, naivni, poverovali im da im se sviđamo i da ćemo imati dobar seks, kad, ispred njihove zgrade sačekalo nas deset fotoreportera. Osvanuli smo u svim novinama, a klub nas je novčano kaznio - kazao je Pjer Boja, koji se u Rapidu najviše druži sa Rankom Despotovićem i Miodragom Božovićem.[ antrfile ]
RUMUNKE DOBRE KAO I SRPKINJE
Pjer Boja kaže da obožava lepe žene. Kamerunac kaže da mu je super u Bukureštu i da su Rumunke lepe koliko i Srpkinje.
- U Rumuniji nema ružnih riba, makar ih ja nisam video (smeh). Tamo izlazim mnogo manje nego što je bio slučaj u Beogradu. Ipak, oženiću se Srpkinjom, to sam davno odlučio. Živeću u Novom Sadu, najlepšem gradu - poručio je Pjer Boja.










