U Norveškoj štrajk fudbalera

Izvor: RTS, 20.Maj.2011, 15:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Norveškoj štrajk fudbalera

Više od polovine vodećih fudbalera Norveške krenuli su u štrajk zahtevajući, izmedju ostalog, pravo da biraju svoje kopačke.

Ukupno 95 fudbalera iz devet od 19 timova norveške lige - uključujući prvoplasiranog Tromsoea - učestvuje u štrajku koji bi mogao da dovede do otkazivanja utakmica ovog vikenda.

Igrači traže veću slobodu u izboru svoje opreme, kao što su kopačke i golmanske rukavice, izmene radnih ugovora i bolju zaštitu tokom neigranja zbog povreda.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.