Tošićev gol velike nade

Izvor: Večernje novosti, 22.Avg.2019, 23:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan se mučio u prvom meču plej-ofa LE i u 84. minutu slomio otpor borbenog Moldea - 2:1 (1:1). Gosti poveli u 43.minutu, Suma odmah izjednačio, “Bambi” u 84. pogurao “valjak” do pobede POBEDI se u zube ne gleda često se kaže posle evropskih utakmica, a upravo tako se može okarakterisati prednost koju je Partizan stekao posle prvog meča plej-ofa Lige Evrope protiv norveškog Moldea u Humskoj. >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Imali su crno-beli mnogo problema u svim segmentima igre, ali konačan rezultat posle sjajne minijature Uroševića i Tošića u 84. minutu govori da Miloševićeva četa ima veliku i pre svega realnu nadu da bi 29. avgusta na severu Evrope mogla da zakorači u grupnu fazu drugog po kvalitetu evropskog takmičenja - 2:1 (1:1).Ružna navika koja za mandata Save Miloševića na klupi Partizana i nije bila tako često prisutna da se “baci” celo jedno poluvreme večeras je vraćena u najgorem mogućem obliku. Partizan je ušao previše mlako i sporo u utakmicu, pa je Molde praktično bez ikakvih problema neutralisao sve što je moglo i da zaliči na opasnost pred golom Kraninksa. Tošić i Stevanović su bili potpuno odsečeni na bokovima, Suma nije imao šanse pored zgusnute odbrane Norvežana čak ni da pokuša bilo šta, pa se stekao utisak da Molde sa pola gasa može da drži nulu dokle god mu to odgovara.Da Norvežani i te kako mogu da zaprete najavio je najopasniji fudbaler gostiju Ejkrem u 12.minutu kada je odapeo sa 20-ak metara, a Stojković je krajnjim naporom ukrotio odličan šut. Mnogo precizniji bio je rezervista Boli u 43. minutu kada je sa 15-ak metara iskosa pogodio obe stative gola domaćina, na kraju i mrežu za šokantnih 0:1 na semaforu i muk mališana na zapadnoj tribini Partizanovog fudbalskog zdanja.Ekspresno izjednačenje samo dva minuta kasnije posle jednostavne i efektne akcije Zdjelar Tošić-Suma, koju je ovaj poslednji krunisao golom predstavljalo je najavu buđenja ekipe, ali ta “neminovnost” uvođenjem sveže krvi u nastavku ipak nije dobila potvrdu.Ožegović je zamenio Sadika odmah na početku drugog poluvremena, posle 15 minuta je u igru ušao Japanac Asano umesto Filipa Stevanovića, ali Partizan nikako nije uspevao da promeni ritam, pojača pritisak i poremeti komfornu poziciju Norvežana na terenu. Nijedan Miloševićev džoker nije ni za milimetar pomerio odbrambeni blok Moldea, a povremeno se mogao steći utisak da bi gosti sa nešto ofanzivnijim pristupom mogli da “iščačkaju” i više od remija.Partizanovu “jurnjavu u leru” ka golu zlata vrednom najbolje oslikava podatak da su se Norvežani pre pobedonosnog gola “Bambija” Tošića stresli samo u 79. minutu kada je Urošević šutirao, a Asano odbijenu loptu sa peterca poslao nebu pod oblake.Delovalo je da će crno-beli teško doći do bilo kakve prednosti i pored sasvim korektne podrške i vetra u ledja koji su mu davali mališani sa zapadne tribine, ali su najbolji pojedinci domaćem timu Urošević i Tošić odbili da se predaju.Odlični levi bek je u tom 84.minutu ponovo bio na pravom mestu, ovoga puta se opredelio za asistenciju, a Tošić je na petercu postigao gol velike nade da bi posle sušne jeseni 2018. Liga Evrope sada ponovo mogla da se druži sa Partizanom.PARTIZAN - MOLDE 2:1 (1:1)STRELAC: Suma u 45, Tošić u 84. za Partizan, Boli u 43. minutu za Molde. Stadion Partizana. Gledalaca: 5780. Sudija: Lajoš Kasai (Madjarska) 7.PARTIZAN: Stojković 7 - N. R. Miletić 6,5, Vujačić 6,5, S. Pavlović 7, Urošević 7,5 - Zdjelar 7, Šćekić 6,5 - Tošić 7,5, Suma 7 ( od 73. Natho -), F. Stevanović 6,5 (od 62. Asano )- Sadik 5,5 (od 46. Ožegović 6,5).MOLDE: Kraninks 7 - Haraldsejd 6, Bjernbak 6,5, Gabrijelsen 6, Foren 6,5 - Husein 6, Aursnes 6 - Hestad 5,5 , Ejkrem 6 (od 70. Elingsen -), Knudson - (od 33. Boli 7, od 86. Mostrom -) -Dzejms 5,5.Igrač utakmice: Zoran Tošić (Partizan)

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.