Izvor: Glas javnosti, Beta, 09.Jan.2011, 07:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tipsarević bez finala turnira Čenaju

BEOGRAD - Srpski teniser Janko Tipsarević izgubio je juče u Čenaju od 60. igrača sveta Gzavijea Malisa iz Belgije 1:2 (6:3, 3:6, 2:6) i propustio priliku da se plasira u svoje treće finale na ATP turnirima.

Tipsarević, 49. teniser sveta, finale na ATP turnirima u singlu igrao je samo prošle sezone u Hertogenbošu i 2009. godine u Moskvi. Bio je blizu da >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << to ponovi i u Čenaju, pošto je osvojio prvi set polufinalnog duela, ali se Malis vratio u meč i revanširao mu se za poraz iz 2009. godine u Monsu.

Drugi finalista turnira u Čenaju biće poznat kasnije danas po završetku susreta prvog nosioca Tomaša Berdiha iz Češke i 21. tenisera sveta Stanislava Vavrinke iz Švajcarske. Tipsarević će takmičenje nastaviti u dublu u kome će kasnije danas sa Italijanom Simoneom Bolelijem igrati protiv Holanđanina Robina Hasea i Dejvida Martina iz SAD u polufinalu turnira.

Srpski teniser je prošle sezone u Čenaju igrao finale u konkurenciji dublova, ali tada u tandemu sa Jen-Hsun Luom iz Kineskog Tajpeja. Nagradni fond turnira u Indiji je 398.250 dolara, a Tipsareviću je nastup u singlu doneo 19.640 dolara i 90 ATP bodova.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.