Izvor: Blic, 05.Apr.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radivojević: Incident je bio neminovan
Radivojević: Incident je bio neminovan
Pesničenje u novosadskom 'Spensu' između Vuka Radivojevića, plejmejkera Crvene zvezde, i Milana Gurovića, prvotimca Vojvodine, u 37. minutu utakmice 2. kola Superlige okončano je isključenjem reprezentativca Srbije i Crne Gore.
Ovaj nemili događaj prouzrokovao je i određenu reakciju Gorana Vesića, potpredsednika kluba s Malog Kalemegdana, kome je deo domaćih navijača uputio niz pogrdnih reči. Veći incident u svečanoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << loži je sprečen zahvaljujući munjevitoj reakciji obezbeđenja u dvorani.
Koškanju dvojice košarkaša prethodio je Radivojevićev faul na Guroviću. Pale su teške reči sa obe strane, a kako je izjavio Gurović, Zvezdin bek mu je opsovao majku!
- To što je Gurović rekao, ne želim da demantujem, niti bilo šta da priznam. Smatram da uopšte nema potrebe da se diže tolika frka, dešavaju se i gore stvari na terenu - komentarisao je Vuk Radivojević za 'Blic'. - Tokom čitave utakmice obe ekipe su igrale nervozno, na ivici incidentnih situacija. Mi smo izgubili prvi susret Superlige od Hemofarma na svom terenu, dok je Vojvodina verovatno želela da nam se osveti za poraz u polufinalu Kupa Radivoja Koraća. Otuda i tolika tenzija. U odsutnom trenutku napravili smo faul nad Gurovićem i šta se dalje desilo, nepotrebno je komentarisati...
Vuk tvrdi da nije primetio komešanje ispred svečane lože u kojoj se nalazio Goran Vesić.
- Gotovo u isto vreme u loži se stvorila gužva, ali ne znam šta se tačno desilo. Kada sam pogledao prema ljudima iz uprave, obezbeđenje je već reagovalo. Generalno, navijači su bili korektni, uobičajeno su se ponašali, nije nas zadesilo ništa gore od gostovanja na drugim terenima - rekao je mladi bek.
U nastojanjima da dobijemo objašnjenje od Gorana Vesića, Zvezdin potpredsednik je kratko rekao:
- Nemam komentar, obratite se portparolu kluba!
Ilija Kovačić, zadužen za odnose sa javnošću u KK Crvena zvezda, izneo je zvaničan stav kluba:
- Već duže vreme postoje pritisci na naše igrače, trenera i upravu, pa ono što se dogodilo u Novom Sadu nije ništa novo. Dobro je da su svi ti događaji zabeleženi od strane medija, koji su u velikom broju ispratili utakmicu. Idemo dalje, trudićemo se da svojim radom i visokom organizacijom dajemo primer svima kako treba da radi jedan košarkaški klub. T. Dragojević







