Pobede Lacija i Intera, raspucani orlovi

Izvor: Mondo, 22.Apr.2018, 17:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobede Lacija i Intera, raspucani "orlovi"

Lacio i Inter su nastavili trku za plasman u Ligu šampiona, a zadovoljan će biti selektor Srbije Mladen Krstajić, s obzirom na to da su strelci u nedelju bili Sergej Milinković Savić i Adem Ljajić.

Nakon što je Roma u kombinovanoj postavi osvojila bodove na gostovanju Spalu (0:3), pobede su zabeležili i njeni konkurenti za dva mesta u elitnom takmičenju Evrope - Inter i Lacio.

Odluka o >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << putnicima u Ligu šampiona, pored vodećeg Juventusa i Napolija, tako će pasti u poslednja četiri kola.

Rimski tim je bez većih problema savladao Sampdoriju na "Olimpiku" (4:0), dok su "nerazuri" u Veroni "slomili" otpor Kjeva u drugom poluvremenu (1:2).

Lacio je do vođstva stigao u 32. minutu posle duge akcije i dva centaršuta Stefana Radua. Rumunski defanzivac je oba puta dobro zavrnuo u kazneni prostor, ali je tek drugi put sjajno reagovao Milinković-Savić i u padu glavom matirao Emilijana Vivijana - 1:0.

#Milinkovic! #Lazio in vantaggio! #LazioSamp 1-0 pic.twitter.com/4gmh0eTiIv

— Alessia N⚽️velli (@Alessia_Nov) April 22, 2018

Bio je to Sergejev deseti pogodak ove sezone u Seriji A.

Do odlaska na odmor, "nebeskoplavi" su udvostručili prednost protiv Đenovljana, a pogodak je postigao Stefan De Fraj. Holanđanin je bio najviši u skoku nakon kornera i glavom pogodio mrežu za 2:0.

#DeVrij! Raddoppio della #Lazio! #LazioSamp 2-0 pic.twitter.com/21C0dNDMI6

Tačku na siguran i ubedljiv trijumf stavio je Ćiro Imobile sa dva pogotka, čime je vodeći strelac Serije A ove sezone stigao do ukupno 29.

Game. Set. Match. SMS to Ciro! #LazioSamppic.twitter.com/yfvdeb5vty

— Texas Laziali (@TexasLaziali) April 22, 2018

CIRUUUUZOOOO!! A brace for the league’s top scorer. 4-0 #LazioSamppic.twitter.com/kUKTcGnJhN

Inter je takođe slavio, ali do trijumfa na stadionu "Mark Antonio Bentegodi" je stigao tek u drugom poluvremenu, nakon što je posle počasnog gola domaćih strahovao do poslednjeg sudijskog zvižduka - 1:2!

"Leteći magarci" su bolje ušli u meč s obzirom da se bore za opstanak i bili su mnogo konkretniji i kvalitetniji u prvih 45 minuta. Samo zahvaljujući odličnim intervencijama Samira Handanovića, Inter je odmor otišao bez zaostatka, čak je Manuel Pućareli pogodio desnu stativu Interovog gola u 13. minutu.

Međutim, u nastavku se situacija potpuno promenila.

Gosti su početkom drugog dela stigli do prednosti 26. ovosezonskim golom Maura Ikardija, koji je najpre poništen, da bi arbitar Paolo Valeri posle gledanja video snimka opravdano pokazao na centar, jer nije bilo nedozvoljene pozicije - 0:1.

Inter je nakon odlične akcije Perišića i Karamoa, koju je završio hrvatski reprezentativac, u 60. minutu povećao na 0:2 i, činilo se, rešio utakmicu.

"Magarci" su uspeli da u 90. minutu preko Marijuša Stepinskog smanje rezultat i uvedu meč u neizvesnu završnicu. Ipak, Kjevo nije uspeo da izbegne 17. poraz ove sezone - Nenad Tomović promašio je "zicer" za 2:2 u 95. minutu...

Pogodak i to šesti ove sezone uknjižio je i Adem Ljajić, ali nedovoljan da njegov Torino izbegne poraz od Atalante (2:1) u Bergamu, dok je Udineze neočekivano poražen od Krotonea na "Friuliju" - 1:2.

Réaction immédiate du Torino qui égalise grâce à Ljajic, 1-1 #AtalantaTorinopic.twitter.com/Xl3EbKExaF