Pobeda CZ, Partizan 0:0, Javor 1.

Izvor: B92, 17.Avg.2013, 18:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drugo kolo Jelen Superlige proteklo je u znaku kašnjenja mečeva zbog protesta protiv FSS. Zvezda je pobedila, Partizan i Voša remizirali.

Tri boda su osvojili još Novi Pazar, Radnički KG i Spartak, a nerešeno 1:1 je bilo u duelima Voždovac - Vojvodina i Donji Srem - Javor.

Pet od sedam utakmica je počelo sa pet minuta kašnjenja u znak protesta protiv Tomislava Karadžića i FSS-a, na Marakani i Vračaru.

20:55 Partizanu samo bod iz Niša

Fudbaleri Partizana osvojili su samo bod u drugom kolu Jelen Superlige, igrali su 0:0 sa Radničkim u Nišu.

Utakmicu je obeležila oštra igra domaćina, još jedan loš nastup igrača srpskog šampiona, poratak Vladimira Stojkovića na gol, koji je u finišu spasao Partizan poraza, te debi Ismaela Fofane u "crno-belom" dresu.

Partizan je tokom meča imao samo dva šuta u okvir gola. Opširnije o utakmici Radnički Niš Partizan 0:0.

20:05 Zvezda pobedila golovima Ninkovića

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Jagodinu 2:1 (2:0) i ostvarili prvu pobedu u novoj sezoni u Jelen Superligi.

"Crveno-beli" su do slavlja u derbiju drugog kola stigli golovima sjajnog Miloša Ninkovića u prvom poluvremenu.

Goran Gogić je desetak minuta pre kraja smanjio i zakomplikovao domaćinu finiš, ali gosti nisu uspeli da izbegnu poraz. Meč su obeležili i navijači Zvezde koji su sa nekoliko transparenata pokazali šta misle o Fudbalskom savezu Srbije.

Opširnije o utakmici Crvena zvezda Jagodina 2:1.

19:30 Minimalac NP, KG slavio iz penala u 90, remi na Vračaru

Ni u drugom kolu Vojvodina nije slavila. Novosađani su bili blizu tri boda na Vračaru, ali su ipak igrali 1:1 sa povratnikom u Jelen Superligu Voždovcem.

Enver Alivodić je doneo prednost "lalama" u 64. minutu, ali je osam minuta pre kraja Adam Marušić izvukao bod domaćinu.

Iz 2-1 išla je utakmica u Kragujevcu. Nenad Mirosavljević doneo je prednost Napretku protiv Radničkog u 31. minutu, ali je domaćin preokrenuo u poslednjih pola sata. Prvo je u 64. minut izjednačio Stefan Petrović, da bi u 91. minutu Bojan Beljić iz penala doneo bodove Kragujevčanima.

Minimalnu pobedu ostvarili su Novi Pazar i Spartak. Admir Kecap je 15 minuta pre kraja malog derbija kola doneo pobedu Pazarcima nad Radom, dok je osam minuta pre poslednjeg zvižduka Miljan Milivojev zatresao mrežu OFK Beograda i doneo pobedu Spartaku u Subotici.

Nerešeno je bilo u Novom Sadu. Donji Srem je rano poveo protiv Javora, Ognjen Damjanović je bio strelac, ali je 20-ak minuta pre kraja Dušan Ivković doneo timu iz Ivanjice četvrti bod u prva dva kola.
Pogledaj vesti o: Kragujevac,   Subotica