Petrović preuzima Azovmaš

Izvor: B92, 11.Jun.2011, 12:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Petrović preuzima Azovmaš

Posle rastanka sa FMP-om, Aco Petrović će preuzeti ukrajinksi Azovmaš.

Petrović je saradnju sa ekipom iz Železnika završio u petak, a pantere' će naredne sezone voditi mladi i talentovani trener Milovoje Lazić.

"Sa FMP-om sam imao ugovor do kraja sezone, potom sam razgovarao sa ljudima u klubu. U međuvremenu sam dobio primamljivu ponudu od Azovmaša. Naravno, u dogovoru sa Nebojšom Čovićem i ostalim članovima Uprave, odlučili smo da se saradnja završi i da oni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << traže novog trenera", rekao je Petrović.

Iskusni stručnjak je već spakovao kofere, od ponedeljka je u Mariupolju, gde će biti dve godine.

"Prema ugovoru, klub mora da se plasira u finale kako bismo nastavili saradnju i na drugu godinu. Azovmaš je sada bio treći u ligaškom delu, dosta loše je prošao u plej-ofu, gde je ispao od šestoplasirane ekipe. Očekuje nas težak zadatak”, naglasio je Petrović.

Petrović se osvrnuo i na sezonu u FMP-u.

"Usled svih teškoća koje smo imali, zadovoljan sam. Bio bi jako gorak utisak da nismo uspeli da se plasiramo u plej-of i NLB ligu. Mislim da uz određena pojačanja i igrače koji su tokom ove sezone stekli iskustvo, FMP će imati solidan tim”, rekao je iskusni trener.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.