Parma dobila Juve, Inter siguran

Izvor: B92, 11.Apr.2015, 20:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Parme pobedili su Juventus na svom terenu sa 1:0 u prvom meču 30. kola italijanske Serije A.

Parma je vezala drugu pobedu, ali je i dalje na dnu tabele sa 16 bodova. Pobedu sojoj ekipi doneo je Mauri u 60. minutu. On je posle centaršuta Belfodila bio sam na 16 metara od gola i lako savladao Storarija.

Sa druge strane, Staroj dami je ovo prvi poraz još od oktobra poršle godine, kada je ekipa iz Torina izgubila od Đenoe.

Bez obzira na poraz, Juventus >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je i dalje ubeljivo prvi na tabeli sa 70 bodova, a priliku da smanji zaostatak Roma će imati u nedelju kada gostuje ekipi Torina.

Kaljari je poražen od Đenoe u gostima sa 2:0, pa je ostao pretposlednji na tabeli sa 21 bodom. Đenoa je zadržala devetu poziciju na tabeli sa 31 bodom, koliko ima i Milano koji se u ponedeljak sastaje sa Sampdorijom. Golove za pobedničku ekipu postigli su Mbaje Niang u 52. i Jago Falke šest minuta kasnije.

Inter je sa 3:0 pobedio Veronu u gostima i do sva tri boda stigao prvi put posle pet kola. Najzaslužniji za pobedu nerazura bili su Ikardi i Palasio koji su jedan drugom asistirali u golovima. Prvi je mrežu zatresao Ikardi u 11. minutu, a 2:0 bilo je u 48. minutu.

Verona je imala priliku da smanji prednost i unese neizvesnost u meč u 77. minutu kada joj je dosuđen penal, ali je udarac Tonija odbranio Handanović. Prethodno Vidić skrivio penal oborivši Morasa u kaznenom prostoru. Konačan rezultat postavio je Moras autogolom u sudijskoj nadoknadi. Srpski fudbaler Boško Janković odigrao je ceo meč za poražen tim.