Otvoreni novi objekati za migrante

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Feb.2016, 10:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otvoreni novi objekati za migrante

U Privremenom centru za registraciju i prihvat migranata u Preševu, danas su otvorena još dva porodična paviljona za privremeni smeštaj oko 350 migranata, Dečiji kutak za majke sa decom i nova medicinsku ambulantu sa dve ordinacije za medicinsku trijažu migranata. Otvoren je i kafić za podelu besplatne kafe i toplih napitaka.

Adaptaciju objekta finansiralo je Ministarstvo spoljnih poslova Kraljevine Norveške.Vlada kraljevine Norveške do sada je pomogla ovaj centar sa tri >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << miliona evra.

Ministar unutrašnjih poslova republike Srbije Nebojša Stefanović izjavio je danas u Preševu da će Srbija postupanje prema migrantima uskladiti sa pravilima ostalih Evropskih zemalja, pre svega Nemačke i Austrije. Ukoliko ove zemlje postanu zatvorene za takozvane "ekonomske migrante" oni neće imati potrebe da ulaze ni u Srbiju jer, kako je rekao Stefanović , oni ne žele u Srbiji da ostanu.

"Srbija neće podizati žice i zidove na granicama ali će sva postupanja prema migrantima uskladiti sa Evropom", poručio je ministar.

UNHCR je najavio početak adaptacije prostora za smeštaj još 650 ljudi, a Vlada Srbije nastavak aktavnosti na obezbeđivanju sredstava za pomoć izbeglicama.

120

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.