Izvor: MozzartSport.com, 01.Okt.2021, 23:21

Neumorni Injaki ušao u istoriju Primere, Raul Garsija od tragičara do heroja (VIDEO)

Bilbao minimalnim rezultatom slavio u baskijskom derbiju protiv Alavesa - 1:0 (1:0)

Alaves je izgleda zreo za Segundu. I nikad joj, otkako je ušao u Primeru pet godina, nije bio bliži. Katastrofalno su Babazorosi otvorili sezonu, u uvodnih šest utakmica upisali su pet poraza, a na otvaranju sedme runde, u baskijskom derbiju sa Bilbaom pretrpeli su još jedan - 1:0 (1:0).

Nije utakmica na San Mamesu bila preterano sadržajna, pa je samim tim neće mnogi ni pamtiti. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Zapravo, verovatno neće ostati u sećanju nikome osim napadačkom dvojcu Bilbaa Injakiju Vilijamsu i Raulu Garsiji.

Prvopomenutom jer je ušao u istoriju Primere, pošto mu je večerašnja utakmica bila 203. uzastopna u španskoj eliti, čime je na večnoj listi preskočio bivšeg fudbalera Sosijedada Huana Antonija Laranjagu. Potonji jer je rešio pitanje pobednika u sudaru dva lokalna tima.

Mogao je to da učini i mnogo ranije, već u devetom minutu, ali je propustio priliku da sa bele tačke dovede svoj tim u prednost. Preciznije, golman Alavesa Fernando Pašeko mu je odbranio udarac, što je za španskog čuvara mreže bio osmi odbranjeni penal u poslednjih pet godina. Niko u tom periodu nije "skinuo" više za jedan tim.

Međutim, ono što nije uspeo na startu, Garsija je učinio u finišu prvog dela. Ispratio je akciju sa desne strane posle kornera, sačekao centaršut Injiga Lekuea na drugoj stativi i postigao prvenac u novoj sezoni za trijumf Bilbaa i proboj na šestu poziciju, koja na kraju sezone vodi u Ligu konferencije.

Aaves je imao čitavo drugo poluvreme da makar pokuša da stigne do boda, ali je bio potpuno bezopasan. Tek u poslednjih nekoliko minuta gosti su izvršili blaži pritisak, međutim, ostali su bez prave prilike i sa svega tri boda, kao pretposlednji tim Primere.