Izvor: Mondo, 05.Maj.2018, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nakon samo jedne sezone u najjačoj ligi Italije, ekipa iz grada Romea i Julije seli se u drugoligaško društvo.

Bez ljubavi prema klubu iz "Grada ljubavi".

Fudbaleri Verone, poput Beneventa, vratili su se u Seriju B posle jedne sezone provedene u elitnom rangu.

Posle Beneventa, danas smo dobili još jednog putnika u Seriju B - Helas Veronu.

Fudbaleri iz Verone poraženi su na "San Siru" >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << od Milana 1:4, čime je, nakon samo jedne sezone u društvu najboljih, ozvaničena njihova selidba u niži rang.

Dva kola pre kraja sezone u Seriji A za "sigurnom zonom", u kojoj je SPAL, zaostaju nedostižnih sedam bodova.

MILAN - HELAS VERONA 4:1 (2:0)

"Rosoneri" su sve rešili u prvih pola sata igre, kada su postigli dva gola, mada se čini da su se gosti predali već nakon 11 minuta, kada je Hakan Čalhanoglu prvi put zatresao mrežu rivala.

Patrik Kutrone povisio je na 2:0, a da bi početkom nastavka treći gol postigao Ignjacio Abate.

Nakon tri primljena gola, kao da su se probudili i gosti.

Prvu priliku za počasni pogodak fudbaleri Verone imali su dvadesetak minuta pre kraja meča, kada je Romulo sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio prečku.

Ipak, pravom "bombom" Li Sung-Vo u 85. minutu savladao je Đanluiđija Donarumu za 3:1, da bi samo četiri minuta kasnije Fabio Borini postavio konačnih 4:1.

Tim Đenara Gatuza ovom pobedom "ugurao" se na šestu poziciju koja vodi u Ligu Evrope, ispred Atalante, koja sutra ima izuzetno teško gostovanje na "Olimpiku" ekipi Lacija.