LŠ: Atletiko iznenadio Liverpul, Haland dva puta pogodio mrežu Parižana

Izvor: Večernje novosti, 19.Feb.2020, 01:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Madriđani na stadionu “Vanda Metropolitano” savladao prvaka Evrope, Dortmund slavio Liga šampiona se vratila. Domaćini su odbranili svoje terene u prvim mečevima osmine finala elitnog takmičenja.Atletiko je na stadionu “Vanda Metropolitano” savladao prvaka Evrope Liverpul sa 1:0, dok je Dortmund na krilima maestralnog Halanda bio bolji od Pari Sen Žermena (2:1).Očekivalo se da u Madridu >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << utakmica bude prepuna taktičkih zamisli. Da će i jedni i drugi biti zadovoljni utakmicom bez pogodaka.PROČITAJTE JOŠ: Tadić hvalio fudbalere Hetafea, Španci to shvatili kao uvredu Tako nije mislio domaći tim. Korner u četvrtom minutu, lopta se od noge Fabinja odbija u idealnu poziciju za Saula Nigeza koji je šalje iza leđa Alisonu.Liverpul je krenuo po gol. Tražio izjednačenje, a malo je nedostajalo da prime još jedan. Morata je imao dve veoma dobre šanse, dok su Klopovi puleni imali samo dve šanse. Prvu preko Salaha glavom u 53. minutu, a drugu preko Hendersona u 73. minutu.Do kraja promene rezultata nije bilo.SAUL #NIGUEZ puts Atletico 1-0 uppic.twitter.com/gFPtuIr5R3— footballsta (@footbalsta_) February 18, 2020Dortmund je pokazao zube bogatim Parižanima.Na poluvrmenu u Nemačkoj, mimo očekivanja, nije bilo golova. Takvo stanje je bilo na semaforu do 69. minuta. Tada je najveća nova mlada nada stupila na scenu.PROČITAJTE JOŠ: Gvardiola negira glasine da ide iz Sitija: Ostajem i ako ispadnemo Erling Haland je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i uz malo sreće matirao Navasa. Nije dugo domaćin bio u prednosti. Mbape je iskoristio veliku grešku odbrane, uposlio Nejmara kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara zatrese praznu mrežu.A onda, samo 120 sekundi kasnije nova promena. Haland je majstorski šutirao, postigao svoj drugi gol i pokazao zbog čega su “milioneri” želeli da ga dovedu po svaku cenu.Revanš mečevi u Engleskoj i Francuskoj su na programu 11. marta.Erling Haaland almost breaks the netpic.twitter.com/pFUGAOr18q— B/R Football (@brfootball) February 18, 2020
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.