Izvor: B92, 06.Avg.2016, 08:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jokanović dobio Benitesa na startu Čempionšipa
Fudbaleri Fulama savladali su Njukasl minimalnim rezultatom na Krejven Kotidžu, na otvaranju sezone u Čempionšipu.
"Svrake" su važile za favorita na premijernom meču engleske druge lige, ali je domaći tim koji predvodi Slaviša Jokanović odoleo svim izazovima i slavio pogotkom Meta Smita glavom, posle kornera Toma Karnija, neposredno pred poluvreme.
Gosti su tražili penal nekoliko minuta ranije, ali glavni sudija Simon Huper nije signalizirao igranje rukom Rajana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Tanklifa, dok je golman Fulama Dejvid Batom dva puta zaustavio opasne udarce Meta Ričija.
"Moji igrači su bili organizovani, držali smo se plana, zajedno smo patili tokom meča i zaslužili dobar rezultat. Odličan posao, Njukasl je veliko ime, ali smo i mi. Ovo je tek početak, moramo biti spremni za ono što dolazi", rekao je Jokanović.
Iako je menadžer Njukasla Rafa Benites potrošio 45 miliona funti na pojačanja ovog leta, londonski tim, koji je bio tek 20. prošle sezone, odlično je neutralizovao igru doskorašnjeg premijerligaša, koji je favorit za "titulu" u Čempionšipu ove sezone.
"Bili smo nervozni na početku, u drugom poluvremenu smo donosili pogrešne odluke. Ovo je upozorenje, imaćemo i težih utakmica od ove. Kada budemo igrali i važnije utakmice od prvog meča u sezoni nervoza će možda biti i veća, moramo pronaći način da se izborimo s tim i igramo bolje", rekao je Benites.










