Hingisova u finalu posle 12 godina

Izvor: B92, 05.Sep.2014, 04:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hingisova u finalu posle 12 godina

Osvajačica 14 Gren Slemova, Martina Hingis plasirala se u prvo finale jednog od četiri najveća turnira posle 12 godina.

Švajcarkinja (33) se sa Italijankom Flavijom Penetom plasirala u finale u konkurenciji dublova, pošto su bile bolje od Sanije Mirze i Kare Blek u dva seta – 6:3, 6:4.

Hingisova je osvojila pet GS u singlu, a devet u dublu. Poslednju put je bila uspešna 2002. godine u Australiji, kada je sa Anom Kurnjikovom stigla do trofeja. U Njujorku je poslednju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << put u dublu slavila 1998, sa Janom Novotnom.

"Sjajan je osećaj ponovo biti ovde. Uživam u svakoj sekundi i osećam neverovatnu podršku publike. Cela sam se naježila, tenzija u kombinaciji sa energijom na terenu je nešto posebno, želim da to traje što duže, jer ko zna kada ću sledeći put imati ovakvu priliku", rekla je Hingisova.

Švajcarkinja i Italijanka će se za trofej boriti protiv Elene Vesnine i Ekatarine Makarove iz Rusije, u subotu.

Nekadašnja prva teniserka sveta povukla se iz tenisa pre šest godina, da bi se vratila na teren i zaigrača sa Danijelom Hantukovom, da bi u martu sa Sabinom Lisicki osvojila Majami.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.