Izvor: B92, 07.Apr.2012, 15:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FIA prati dešavanja u Bahreinu
Svetska automobilska federacije objavila je da prati razvoj situacije u Bahreinu, gde bi za dve nedelje trebalo da se održi četvrta trka sezone u Formuli 1.
Prošlogodišnja Velika nagrada Bahreina nije održana zbog nereda u toj zemlji, koji i dalje traju, a ponovo su eskalirali baš ove nedelje.
Više od 5.000 ljudi protestovalo je u petak severno od Maname, tražeći oslobađanje jednog pritvorenog aktiviste koji štrajkuje glađu, a FIA je objavila da je svesna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << situacije.
"Konstantno pratimo situaciju u Bahreinu. Svakodnevno smo u kontaktu sa vlašću te zemlje, glavnim evropskim ambasadama i organizatorima trke. FIA je ta koja garantuje bezbednost na trkama, kao i u svuda širom sveta, ali je zemlja u kojoj se one održavaju zadužena za obezbeđenje. Poodom toga, najviši zvaničnici u Bahreinu uverili su nas da po tom pitanju nema nikakvih problema”, rekao je portparol FIA.
Trka na stazi "Sakir” na programu je 22. aprila, nedelju dana posle trke u Kini, gde će timovi otputovati odmah posle katoličkog Uskrsa.
Prošle godine sezona je trebalo da startuje u Bahreinu, ali je trka prvo odložena i ponovo zakazana, da bi na kraju bila otkazana zbog svih dešavanja u toj zemlji. Iako se na neko vreme situacija u Bahreinu smirila, tamo i dalje vladaju protesti protiv vlasti, a prošle nedelje čak je održan i jedan protiv održavanja trke Formule 1.
FIA pažljivo prati dešavanja u Bahreinu
Izvor: Sportal.rs, 07.Apr.2012
Organizacija trke Formule 1 za Veliku nagradu Bahreina ponovo je pod znakom pitanja. Predstavnici Svetske automobilističke federacije (FIA) pažljivo prate dešavanja u ovoj bliskoistočnoj državi u kojoj je opet došlo do sukoba protestanata sa policijom.













