Izvor: MozzartSport.com, 08.Maj.2021, 23:28

Brašanac i Budimir ukočili Bilbao (VIDEO)

Baski će ostati bez Evrope...

Rasterećena posle poraza Ueske u Kadizu i obezbeđenog opstanka, Osasuna je pružila dobru partiju na gostovanju u Bilbao, izvukla bod (2:2) i praktično izbacila baskijski tim iz trke za Evropu.

Srpski internacionalac Darko Brašanac postigao je pogodak za 1:1 u 12. minutu. Prikrao se lukavo nekadašnji igrač Partizana do roglja peterca i glavom pogodio nebranjeni deo mreže posle dobrog ubacivanja sa boka. To je Brašancu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bio treći gol ove sezone.

Prethodno je prednost domaćinu doneo Morsiljo, a sve nakon divne asistencije Azijera Viljalibrea.

Bilbao je drugi put poveo u 62. minutu kada je Ojhan Sanset matirao Serhia Ereru. Izgledalo je da će Baski do veoma važna tri boda, međutim minut pre kraja utakmice hrvatski napadač Ante Budimir pomrsio im je konce - 2:2.

Tako Bilbau gube na značaju dva sjajna rezultata i velike pobede protiv Sevilje i Atletiko Madrida. U prethodnom meču kod kuće momci trenera Marselina odigrali su takođe 2:2, sa Valjadolidom, primivši gol u u finišu utakmice...