Izvor: MozzartSport.com, 09.Feb.2021, 03:06

Botafogo se sramoti na rastanku od elite (VIDEO)

Gremio dao pet komada na stadionu Nilton Santos

Botafogo je porazom od Sport Resifea pre tri dana izgubio i teoretsku šansu da ostane u brazilskoj eliti. Slavni klub mora da se pomiri s bolnom činjenicom da po treći put ispada, ali ne mora da se sramoti na rastanku. A upravo je to noćas radio. Na stadionu Nilton Santos O Glorioso je poražen sa 2:5 od Gremija.

Istina je da Botafogo nije imao nikakav motiv osim da sačuva čast i ugled, dok je Gremio jurio važne >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bodove u borbi za Kopa Libertadores, međutim ovako lagan posao za goste nije se mogao očekivati. Pogotovo što četa Renata Gauša nije u formi - do noćas je imala seriju od sedam mečeva bez pobede.

Gremio je s dva rana pogotka (7. i 17. minut) otvorio Botafogo, posle čega je imao "autoput" ka laganom trijumfu. Alison i Žan Pjer postigli su ta dva gola, da bi u uvodnim trencuima drugog dela Argentinac Dijego Čurin sa bele tačke povećao na 3:0.

Statistički domaćin je čak bio ravnopravan rival na kraju susreta, ali posle 0:3 nije imao više šta da traži. Gol Rafaela Navara za 1:3 nije mnogo doneo Botafogu. Gremio je uzvratio duplom merom. Mateus Enrike pogodio je u 74. i 78. minutu, čime su otklonjene sve dileme oko pobednika.

Gremio je sada na dva boda od četvrtoplasiranog Sao Paula, međutim ima i dve utakmice više. Ovaj tim šansu da se dokopa južnoameričke Lige šampiona ima i preko Kupa Brazila...

BRAZIL 1 – 35. KOLO

Baija – Gojas 3:3 (2:1)