Izvor: B92, 05.Avg.2021, 23:01

Bazel čeka Čukarički, Plzenj se obrukao

Fudbaleri Bazela su savladali Ujpešt u gostima rezultatom 2:1 i zakoračili u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija.
Tamo bi igrao protiv Čukaričkog, ukoliko tim sa Banovog brda za sedam dana u Švedskoj odbrani prednost od 3:1 protiv Hamarbija.
Mađarski tim je vodio posle prvog poluvremena, pošto je Kroiset postigao gol u 40. minutu za vođstvo domaćih.
Ipak, Bazel je stigao do preokreta, najpre golom Artura u 55. minutu, a onda i asistencijom tog igrača za Mejlsa u 74. minutu za trijumf Švajcaraca.
Viktorija Plzenj se obrukala u Velsu, pošto je izgubila sa čak 4:2 od Nju Sejntsa.
U jednom trenutku bilo je čak 4:0 za velški tim, da bi Beugel u 89. i Ba Loua doneli...