Trka s vremenom i radikalima

Izvor: Glas javnosti, 30.Dec.2008, 07:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trka s vremenom i radikalima

BEOGRAD - Pod pritiskom roka koji je isticao sinoć u ponoć, Skupština Srbije juče je nastavila raspravu o amandmanima na budžet za narednu godinu, a premijer Mirko Cvetković izjavio je za RTS da je vlada učinila maksimalne napore da se budžet usvoji na vreme.

On je rekao da nije dobro ako se budžet ne usvoji, ali da, ako dođe do toga, nije „smak sveta“, jer postoji zakonsko rešenje, a to je privremeno finansiranje.

Predosećaj

- Privremeno finansiranje >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << traje dok se budžet ne usvoji, a ja se nadam da će budžet u tom slučaju biti usvojen do kraja januara - rekao je Cvetković.

Na predlog budžeta Srbije za 2009. godinu dostavljeno je 247 amandmana, i sve stranke u parlamentu su se, osim Srpske radikalne, saglasile da bi budžet trebalo usvojiti pre isteka zakonskog roka. Ranije se spekulisalo da bi SRS mogla da odustane od amandmana i tako omogući usvajanje budžeta, ali je lider radikala u Skupštini Dragan Todorović za Bi-Bi-Si izjavio da ta stranka nije spremna na ovakav ustupak.

Predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović izjavila je tokom dana da su se šefovi svih poslaničkih grupa, osim SRS, dogovorili o potrebi usvajanja budžeta do ponoći.

Neću, i kvit...

Upitana da li ima informacije da će SRS odustati od rasprave o amandmanima, ona je rekla da je konspirativnost jedna od karakteristika funkcionisanja radikala, ali da zasada ima pozitivan predosećaj.

„SKRIVEN“ MILION ZA HAPŠENJE MLADIĆA

Tokom jučerašnje rasprave poslanik SRS Vjerica Radeta tražila je odgovor od vlasti u kojoj je stavci budžeta predviđeno milion evra za informaciju o haškom optuženiku Ratku Mladiću, navodeći da je informacija o tome objavljena u nekim medijima.

Ona je rekla da većina građana nije spremna da da ni jedan jedini dinar nekome ko bi dao informacije vezane za Ratka Mladića.
Pogledaj vesti o: Smak sveta 2012

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.