Izvor: RTS, 15.Sep.2011, 20:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ulični sajam knjiga
Na 6. malogospojinskom sajmu knjiga u Šapcu, koji se organizuje na otvorenom, u pešačkoj zoni, izdavači su ponudili naslove za sve generacije i svačiji džep. Šapčani najviše kupuju beletristiku.
Sajmove vole i čitaoci i prodavci, uglavnom zbog popusta od 20-40% procenata.
"Cilj sajma je da se knjiga približi čitaocima, da se više čita i više kupuje, da imamo koristi i mi i čitaoci", kaže >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Zdenka Vasić. "Svaka knjiga je neko novo saznanje, iz svake knjige može nešto da se nauči, bila ona dobra ili loša."
Na ovogodišnjem sajmu u šabačkoj pešačkoj zoni, knjige je izložilo 15 izdavača. Šapčani vole da čitaju: iako je kupovna moć manja nego prethodnih godina, Šapčani ipak uspevaju da izdvoje novac i za knjigu.
Penzioneri uglavnom kupuju slikovnice za unuke a mlađ0e generacije savremena dela.
"Najbolji kupci na ovom sajmu su žene, uglavnom kupuju alternativnu psihologiju i romane, beletristiku", objašnjava Žarko Pavlović, koordinator Sajma knjiga. "Muški deo populacije kupuje praktične knjige, priručnike o proizvodnji meda, povrća i slično."
Najskuplja knjiga na ovogodišnjem sajmu je Veliki rečnik stranih reči i izraza. U pešačkoj zoni, zbog popusta, košta 6.000, a u knjižari 2.000 dinara više.
Ima i knjiga, štampanih pre desetak godina, koje se mogu kupiti i za stotinak dinara. Šapčani uglavnom prolaze pored njih.
















