Republika Srpska na Sajmu knjiga

Izvor: NaDlanu.com, 19.Okt.2012, 21:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Republika Srpska na Sajmu knjiga

BEOGRAD, 19. oktobra 2012. (Beta) - Ovogodišnji nastup Republike Srpske (RS) na 57. Medjunarodnom sajmu knjiga u Beogradu, biće u znaku 120-godišnjice rodjenja Nobelovca Ive Andrića, saopštilo je u petak Predstavništvo RS u Beogradu.

BEOGRAD, 19. oktobra 2012. (Beta) - Ovogodišnji nastup Republike Srpske (RS) na 57. Medjunarodnom sajmu knjiga u Beogradu, biće u znaku 120-godišnjice rodjenja Nobelovca Ive Andrića, saopštilo je u petak Predstavništvo RS u Beogradu.Na ulasku na štand Republike Srpske nalaziće se velika Andrićeva knjiga, formata dva i po sa metar i po u kojoj će moći da se nadju osnovni podaci o velikom piscu.Pored te knjige na štandu RS će ove godine biti i portal "Andrićgrada" u Višegradu. Portal simbolizuje ulazak u fazu kojoj je već realizovan dobar deo tog projekta - izgradjene su neke zgrade, uredjene ulice, podignut spomenik Andriću, navodi se u saopštenju.Očekuje se da će predsednik Republike Srpske Milorad Dodik svečano otvoriti štand RS na ovogodišnjem Sajmu knjiga u Beogradu.Tokom Sajma očekuje se da će reditelj Emir Kusturica govoriti o Andrićgradu i o najavljenoj Andrićevoj nagradi.Na štandu Republike Srpske (hala 2, nivo A) svakog dana biće promocija knjiga, a 22. oktobra u 16,00, u sali "Beogradski sajam" održaće se tribina "Sudbina Balkana u delima Ive Andrića".

Nastavak na NaDlanu.com...



Povezane vesti

Republika Srspka na Sajmu knjiga

Izvor: Akter, 19.Okt.2012

Ovogodišnji nastup Republike Srpske (RS) na 57. Medjunarodnom sajmu knjiga u Beogradu, biće u znaku 120-godišnjice rodjenja Nobelovca Ive Andrića,

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.