Izvor: Blic, 24.Maj.2009, 04:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vesela karnevalska povorka u Banjaluci
Karnevalska povorka sa više od 2 000 dece iz 14 gradova Republike Srpske (RS) i zemalja bivše Jugoslavije juče je prošetala centrom Banjaluke. "Banjalučki karneval se održava drugu godinu za redom, a osim defilea Gospodskom ulicom i centrom Banjaluke, sva deca će se predstaviti posebnim tačkama. Svaka od 40 karnevalskih grupa ima zadatak koji je inspirisan likovima iz dečije mašte”, rekao je Srni Milenko Lakić, direktor agencije "Primera”, koja organizije Banjalučki karneval.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
On je naveo da je karnevalska povorka glavni događaj "Meseca Banjalučkog karnevala”, koji traje do 31. maja, istakavši da u povorci učestvuju deca od tri do 14 godina.
Lakić je podsetio da je od 15. do 31. maja u Domu omladine otvorena izložba dečijih likovnih radova o temi "Moj grad - karnevalski grad” i izložba fotografija sa likom maskote Banjalučkog karnevala - golubom Grigorom.
"Za decu je pripremljen mali koncert na kojem nastupaju Modričke mažoretkinje, Banjalučke mažoretkinje, nekoliko kulturno-umetničkih društava i hor 'Pčelice’ iz Laktaša”, rekao je Lakić.
On je istakao da svojim geografskim položajem, prirodnim lepotama i bogatim kulturno sportskim aktivnostima Banjaluka spada u red gradova sa pretpostavkama za kvalitetnu organizaciju karnevalskih dešavanja, a u okviru Evropske asocijacije karnevalskih gradova - EFCC.
Lakić je podsetio da je Banjaluka član EFCC.







