
Izvor: Blic, 29.Maj.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen drugi Željko Stojnić
PRIJEDOR - Pripadnici SIPA u utorak su u Prijedoru, prilikom hapšenja osumnjičenih za ratne zločine na Korićanskim stenama 1992, greškom, umesto Željka Stojnića iz Tukova, uhapsili Željka Stojnića iz Omarske, koji je odmah nakon saslušanja u Sarajevu pušten na slobodu. Grešku SIPA juče nisu želeli da komentarišu ni Stojnić ni portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić.
Prvi Stojnićev komšija iz Omarske Jefto Sredić potvrdio da se Željko nalazi kod kuće i da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << će ga posetiti. Sredić je rekao da sa sigurnošću može da potvrdi da njegov komšija Željko nije učestvovao u zločinu počinjenom na Korićanskim stenama.
Preostaloj četvorici uhapšenih: Dušanu Jankoviću (58), Damiru Ivankoviću (38), Željku Stojniću (38), Zoranu Babiću (40) Tužilaštvo je predložilo pritvor u trajanju od mesec dana.
Supruga uhapšenog ratnog vojnog invalida Zorana Babića, Danijela Babić, rekla da se, nakon hapšenja, isto veče čula sa svojim suprugom.
„Zvala sam Tužilaštvo BIH i uspela da se čujem sa suprugom na par minuta. Nije stigao ni da mi kaže kako se oseća, ali sam primetila da je utučen i vrlo depresivan. Brinem se za njegovo zdravlje", rekla je Danijela. Ona kaže da je za Sarajevo otputovala advokat Slavica Bajić, koja je Babiću dodeljena po službenoj dužnosti.
Povodom hapšenja u Prijedoru juče se oglasio i BORS, koji je od Tužilaštva BiH zatražio da se Babić, ukoliko mu bude potvrđena optužnica, zbog teškog zdravstvenog stanja brani sa slobode. S obzirom na to da se radi o potpuno nepokretnoj osobi, ratnom vojnom invalidu kome je neophodna tuđa pomoć i nega, u BORS smatraju da bi bilo nedopustivo Babićevo zadržavanje u zatvoru jer bi mu to ugrozilo život.
Greška i pre 10 godina
U Prijedoru su u leto 1998. po nalogu Suda iz Haga takođe greškom uhapšeni blizanci Vučković, umesto braće Banović Predraga i Nenada. Vučkoviće je tada SFOR prvo pretukao, a potom prebacio u Haški tribunal, odakle su pušteni kad je utvrđena zamena identiteta.
Uhapšen drugi Željko Stojnić
Izvor: Cafe.ba, 29.Maj.2008
PRIJEDOR - Pripadnici SIPA u utorak su u Prijedoru, prilikom hapšenja osumnjičenih za ratne zločine na Korićanskim stenama 1992, greškom, umesto Željka Stojnića iz Tukova, uhapsili Željka Stojnića iz Omarske, koji je odmah nakon saslušanja u Sarajevu pušten na slobodu. Grešku SIPA juče nisu...