Izvor: Blic, 29.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubio ženu pa sebe
Milan Rakić (60) iz Gojsovca kod Bijeljine ubio je juče oko 12.45 svoju suprugu Gordanu Rakić (40) na trotoaru u Ulici majora Dragutina Gavrilovića, u užem centru Bijeljine. Rakić je u suprugu pucao iz krateža, puške sa skraćenom cevi, da bi odmah nakon toga sebi oduzeo život.
Prema informacijama koje smo dobili iz policije, Milan Rakić je bio zaposlen u RiTE „Ugljevik", dok je njegova supruga radila u Opštinskom sudu u Bijeljini. U policiji kažu da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nisu imali nikakvih prijava o nasilju i nesuglasicama između ovo dvoje supružnika odranije. Slučajni prolaznici i očevici su pomislili, u prvi mah, kad su čuli pucnjeve, da je neko bacio petarde, a tek nakon toga su videli dvoje ljudi kako leže na trotoaru u lokvi krvi.
Reporterska ekipa „EuroBlica" bila je na licu mesta i zabeležili smo stravičan prizor, ogromnu lokvu krvi i dva nepomična tela. Zdravstveni radnici Službe hitne pomoći bijeljinskog Doma zdravlja pravovremeno su stigli, ali su samo mogli konstatovati da se oba tela nalaze u beživotnom stanju. Ubrzo je stigla i policija da bi obavila uviđaj i žutom trakom blokirala taj deo ulice kako bi saobraćaj i prolaznike usmerili u drugom pravcu.
Jedan od očevidaca, radnik obližnje banke, rekao nam je da je čuo jaku detonaciju, ali po ovom zimskom i hladnom vremenu pomislio je da odjekuju petarde i da ih bacaju deca koja se vraćaju iz obližnje škole. Odmah nakon dva ispaljena hica mogla su se samo videti dva nepomična tela na trotoaru.
- Ovo je za mene bio grozan osećaj, pogotovo pred Novu godinu, pred praznike. Bio je to šok. Oružje treba oduzimati od ljudi i što dalje sklanjati od očiju svih nas. Oružje u rukama pogrešnih ljudi dovodi do tragedije. Mogao je da nastrada bilo ko, pa i ja sam samo pet minuta kasnije prošla tim delom grada i videla sve to. Mogla sam i ja biti žrtva. Užasno, nemam šta drugo da kažem - izjavila je Fljorina Nuleši, koja je pet minuta nakon ovog stravičnog zločina prošla Ulicom majora Dragutina Gavrilovića.
- Ovo je, nažalost, i svojevrsno upozorenje svima nama da je previše oružja na ovim prostorima. Pa i ljudi koji sasvim normalno žive imaju ponekad trenutke krize, kad im padne mrak na oči, s oružjem u ruci mogu ugroziti i svoje i živote drugih. Trebalo bi pokrenuti šire akcije na prikupljanju nelegalnog oružja - kaže Mirsada Rešidović.



