Spalević presudio Posušju

Izvor: Blic, 22.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Slavije zasluženo su stigli do nove prvenstvene pobede protiv Posušja (2:0). Ponovo je igrač odluke bio dvostruki strelac Darko Spalević.

Gosti iz Posušja su bolje otvorili utakmicu. U 21. minutu Krstanović se našao sam pred golmanom Slavije, ali Dujković se nije dao iznenaditi.

Tek posle ove prilike Slavija je zaigrala mnogo bolje i kao rezultat takve igre stigao je i prvi gol. Bila je to brza akcija domaćeg tima koju je započeo Arsenijević, nastavio Simić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a Jamina snažno šutirao. Golman gostiju Markotić je odbio loptu na nogu Darka Spalevića kome nije bilo teško da sa pet metara ubaci loptu u mrežu - 1:0 za domaće.

Već u 47. minutu domaći su bili ponovo u prilici. Jamina je probio po desnoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor, a Spalević je sa svega tri metra glavom ciljao pored same stative. Nakon toga Slavija nije iskoristila još dve prilike, a pitanje pobednika rešeno je u 82. minutu. Spalević je izbio sam pred golmana Markotića, zaobišao ga i loptu plasirao u mrežu za 2:0.

Slavija – Posušje 2:0 (1:0)

Stadion: SRC "Slavija". Gledalaca: 200. Strelci za Slaviju: Spalević u 28. i 82. minutu. Sudija: Semir Kaplan (Stolac) 7. Žuti kartoni: Serdarušić, Režić (Posušje).

Slavija: Dujković 7, Bjelica 6,5, Regoje 7, Jovanović 7, Simić 6,5 (od 77. Kosorić), Spalević 8 (od 86. Radovanović), Arsenijević 7, Jamina 6,5 (od 75. Šešlija), Vuksanović 7, Stanković 7, Muminović 6,5.

Posušje: Markotić 6,5, Daničić 6, Stojanović 6, Režić 6, Barišić 6, Didier 6,5(od 87. Ljubić), Sakan 6, Serdarušić 6, Krstanović 6, Kurdić 6, Ivanković 6.

Igrač utakmice: Darko Spalević (Slavija) 8.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.