Izvor: BanjalukaLive.com, 27.Feb.2015, 19:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SZO: Mladi rizikuju da ogluve
Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) ocijenila je da milioni mladih ljudi rizikuju da izgube sluh zbog slušanja glasne muzike. Podaci iz srednjerazvijenih i visokorazvijenih zemalja pokazuju da gotovo polovina mladih od 12 do 35 godina, na svojim audio uređajima i mobilnim telefonima sluša muziku tako glasno da je to opasno po sluh, saopštila je ova agencija Ujedinjenih nacija. Ona je takođe navela da je oko 40 odsto tinejdžera i drugih mladih izloženo štetnim nivoima jačine zvuka u >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << noćnim klubovima, barovima i na sportskim takmičenjima. SZO je saopštila da nije bezbjedno biti izložen zvucima jačine 85 decibela duže od osam sati ili zvucima jačine 100 decibela duže od 15 minuta. Zato SZO preporučuje mladima da bar prave pauze kada slušaju muziku, da na "smartfonima" koriste aplikacije koje ograničavaju jačinu zvuka, i da razmotre ideju da lične audio uređaje ne koriste duže od jednog sata dnevno. (Agencije)
Nastavak na BanjalukaLive.com...








