Izvor: Blic, 12.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radost u Jazovcu

GRADIŠKA - Akcija „EuroBlica" „Pomozimo školama u RS" iz dan u dan beleži nove rezultate i pokazuje da apeli za pomoć školama imaju odjeka. Od ove sedmice to će osetiti i učenici najmanje škole u Potkozarju, u selu Jazovac, 25 kilometara od centra opštine, gde nastavu pohađa četvoro đaka. Nakon reportaže o izuzetno teškim uslovima u ovoj školi, javila su se dva donatora - građevinska firma „Pliva" i Mašinska škola u Gradiški.

Direktor „Plive" >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Đuro Subašić posetio je školu u Jazovcu i obećao konkretnu pomoć.

„Nisam verovao da postoje ovako oskudni uslovi rada u našim školama. Danas ćemo videti šta je najneophodnije uraditi u školi, a sutra će početi gletovanje i krečenje učionice. Zatvorićemo rupe i pukotine na zidovima, osposobićemo toalet u koji treba dovesti vodu i postaviti sanitarije kako učenici više ne bi koristili poljski WC", rekao je Subašić.

Nesvakidašnjim i humanim gestom reagovao je direktor Mašinske škole u Gradiški Dane Malešević. Nakon što je pročitao reportažu iz Jazovca u „EuroBlicu", ponudio je pomoć.

„Video sam da su spoljna vrata na školi dotrajala i da ih zatvaraju pomoću žice. Takođe, danas ćemo poslati majstora i učenike koji izučavaju stolarski zanat da uzmu mere i odmah početi da pravimo vrata za tu školu u okviru praktične nastave u našoj školi", rekao je Malešević.

Neočekivane goste škole četvoro učenika - Tomislav Bugarnik i Neven Kerezović iz drugog i Nataša Dobraš i Emanuela Bugarnik iz trećeg razreda, dočekali su sa radošću. S njima u učionici zatekli smo i gošću Ivonu Pribilu koja živi u Austriji, ali je vreme posete kod rodbine u Jazovcu iskoristila da ponešto nauči i u ovoj maloj školi o kojoj će vršnjacima u Austriji imati šta da priča.

Žiro-račun za pomoć školama

Preduzeća, institucije i građani koji žele da pomognu školama u RS donaciju mogu da uplate na žiro-račun 551-001-00016050-88, račun posebnih namena - opšti račun, koji je Ministarstvo prosvete RS otvorilo u „Novoj banjalučkoj banci". U rubrici „svrha doznake" obavezno treba uneti tekst „Pomozimo školama u RS".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.