Protjerana četvorica vehabija

Izvor: Cafe.ba, 22.Jul.2015, 09:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protjerana četvorica vehabija

PODGORICA - Crna Gora protjerala je četvoricu vehabija, od kojih su dvojica vraćena u BiH, a dvojica u Srbiju, potvrđeno je iz crnogorskog MUP-a.

Policija je pojačala kontrole, radeći preventivno na sprečavanju terorističkih napada i regrutovanja crnogorskih državljana na strana ratišta, a u nedjelju, 19. jula, u mjestu Smokovac kontrolisano je vozilo novosadskih registarskih oznaka.

U automobilu su bila dvojica vehabija iz Novog Pazara, piše list "Dan" i dodaje >> Pročitaj celu vest na sajtu Cafe.ba << da su nakon pretresa vozila oni privedeni u podgorički Centar bezbjednosti, pošto je utvrđeno da nisu imali lična dokumenta, kao ni prijavljen boravak u Crnoj Gori.

U stanici policije zadržani su 48 časova, nakon čega su protjerani iz Crne Gore pošto policija nije imala više osnova za njihovo zadržavanje.

"Dan" prenosi da se ista situacija dogodila i nekoliko dana ranije sa vehabijama iz BiH. Pošto ni oni nisu imali prijavljen boravak, iako nisu posjedovali oružje, nakon provjera u policiji naređeno im je da napuste Crnu Goru.

Identitet protjeranih vehabija nije saopšten, ali je podgoričkom dnevniku potvrđeno iz MUP-a da su nad njima sprovedene bezbjednosne provjere, nakon čega su napustili Crnu Goru.

Odbor za bezbjednost i odbranu crnogorske Skupštine krajem prošle godine je raspravljao o problemu vehabija, a posebno o njihovom regrugovanju za borbe u Siriji. Prema podacima tajne policije, u Crnoj Gori se nalazi najmanje 100 do 120 vehabija.

Agencija za nacionalnu bezbjednost ima podatke da vehabije primaju znatna finansijska sredstva preko islamskih humanitarnih organizacija, a kao glavni centar vehabija u Crnoj Gori označen je Plav.

Nastavak na Cafe.ba...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Cafe.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Cafe.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.