Izvor: Blic, 16.Jun.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prestaju da važe himna i grb Republike Srpske

Od danas prestaju da važe himna i grb Republike Srpske i grb i zastava Federacije Bosne i Hercegovine. Odlukom Ustavnog suda ti simboli proglašeni su neustavnim jer ne predstavljaju sva tri naroda u entitetima.

Republika Srpska od danas će umesto simbola koristiti ambleme. Umesto dosadašnjeg grba sa dvoglavim orlom i četiri S, biće ćirilicom i latinicom ispisano Republika Srpska.

Himna Republike Srpske još nije usaglašena. Predstavnici bošnjačkog naroda odbili su predlog da himna bude instrumentalna verzija "Bože pravde".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.