Izvor: Blic, 11.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Porodica ima kontakte s Karadžićem
Zamenik visokog međunarodnog predstavnika u Bosni i Hercegovini Rafi Gregorijan tvrdi da postoje dokazi da porodica Radovana Karadžića ima kontakte s njim i da mogu dati doprinos da se najtraženiji haški optuženik nađe pred sudom pravde u Hagu.
"Kontakte s Radovanom Kardžićem ima njegova porodica, koja živi na Palama. Ti kontakti su bili pre 2003. godine, zbog čega je njegova porodica stavljena na crnu listu SAD", rekao je Gregorijan sinoć u emisiji "Dosije", emitovanoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u programu banjalučke Alternativne televizije.
Gregorijan navodi da su došli do saznanja da su se ti kontakti odvijali i posle 2003. godine, zbog čega su vršene određene akcije.
"Na osnovu informacija pronađenih tokom pretresa, došli smo do saznanja da porodica kontaktira s Karadžićem i da su se sretali lično", rekao je Gregorijan, koji tvrdi da se o tome vodi istraga i da su određene operacije u toku, o čemu ne može govoriti.
U istoj emisiji preneto je i reagovanje Karadžićeve porodice, koja kaže da su tvrdnje Gregorijana "glupost" i da, kad bi kontaktirali sa njim, "ne bi držali te dokaze u kući".







