Izvor: Blic, 10.Avg.2017, 11:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pomor ribe u Ukrini
U reci Ukrini na području opštine Derventa otkrivena je veća količina uginule ribe koja pluta ili se zadržava uz obalu.
Uginula riba pluta od rejona Kemin vrbak više stotina metara ka Bosanskim Lužanima.
Komunalni policajac opštine Derventa Marinko Repija rekao je da su juče, nakon dojave Sportsko-ribolovnog društva "Ukrina", uzeti uzorci vode i uginule ribe.
Repija kaže da lokalna zajednica nema vodnog inspektora i da je poslata urgencija Doboju, ali je stigao odgovor da je inspektor na odmoru.
- Na putu ka Derventi je republički inspektor za vode iz Banjaluke - kaže Repija.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.

















