Piromanima iz Trebinja određen pritvor

Izvor: Blic, 09.Avg.2017, 15:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Piromanima iz Trebinja određen pritvor

Dvojici osumljičenih piromana M.M (42) i G.M. (24) danas je određen jednomesečni pritvor zbog sumnje da su počlinili krivično delo izazivanja opšte opasnosti.

Oni su tokom dana saslušani u Okružnom javnom tužilaštvu Trebinje, posle čega im je i predložen pritvor.

Podsećamo da su osumnjičeni za izazivanje velikog šumskog požara u rejonu Žakova u Popovom polju. Oni su meštani ovog i susednog sela Grbići, koji su u ponedeljak veče zatečeni kako pale >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vatru u Žakovu.

- Vatru su palili na dva mesta pored puta. Primećen je beli automobil iz koga izlaze dve osobe i pale vatru uz magistralu. Jedan požar je odmah ugašen, a drugi se rasplamsao – rekao je „EuroBlicu“ izvor iz Tužilaštva.

Stanje na požarištima u ovoj rejonu danas je bilo nešto stabilnije. Vatrogasci su uspeli da odbrane kuće u selima Žakovo i Tulje, a u pomoć im je u utorak veče stigao i helikopter Oružanih snaga BiH.

Vatrena linija se danas kretala prema selu Mrkonjići u Popovom polju. U gašenju ovog požara dejstvovao je helikoper Oružanih snaga BiH.

- Na terenu su vatrogasci, pripadnici civilne zaštite, šumari, meštani, a  pridružilo se i deset vojnika oružanih snaga BiH. Teren je nepristupačan, a opožarena površina velika. Na izmaku smo snaga jer u poslednja dva mesece svakodnevno gasimo požare - rekao je „EuroBlicu“ komandir trebinjskih vatrogasaca Tripo Ćuk.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.