Izvor: BanjalukaLive.com, 27.Jun.2012, 13:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od Vrbasa ostale fekalije
Tokom ljetnjih mjeseci, kada je vodostaj Vrbasa nizak, na užem području Banjaluke dio toka čine fekalije. Uz obe obale formiraju se struje žute i smeđe vode, dok je samo sredina Vrbasa relativno bistra, prenosi "Press". Smrad fekalija i otpadnih voda je nepodnošljiv. Šetanje pored obale Vrbasa nekad je bilo uživanje, a danas je rezervisano samo za one koji su već navikli na zaudaranje otpadnih voda iz hiljada stambenih objekata, koje završavaju direktno u vodotoku! Na stanje u kom se nalazi nekadašnja krajiška ljepotica posebno su ogorčeni ribari, rekreativci, kao i svi koji i dalje, iz navike,
Nastavak na BanjalukaLive.com...





