Izvor: BanjalukaLive.com, 27.Jun.2012, 13:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od Vrbasa ostale fekalije

Tokom ljetnjih mjeseci, kada je vodostaj Vrbasa nizak, na užem području Banjaluke dio toka čine fekalije. Uz obe obale formiraju se struje žute i smeđe vode, dok je samo sredina Vrbasa relativno bistra, prenosi "Press". Smrad fekalija i otpadnih voda je nepodnošljiv. Šetanje pored obale Vrbasa nekad je bilo uživanje, a danas je rezervisano samo za one koji su već navikli na zaudaranje otpadnih voda iz hiljada stambenih objekata, koje završavaju direktno u vodotoku! Na stanje u kom se nalazi nekadašnja krajiška ljepotica posebno su ogorčeni ribari, rekreativci, kao i svi koji i dalje, iz navike,

Nastavak na BanjalukaLive.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.