Izvor: BanjalukaLive.com, 01.Okt.2012, 10:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obilježen Svjetski dan srca u Banjoj Luci
Akcijom besplatnog mjerenja krvnog pritiska i šećera u krvi, te promocijom fizičke aktivnosti, u banjalučkom parku "Petar Kočić", u subotu su predstavnici Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske i Dom zdravlja Banja Luka, obilježili Svjetski dan srca. Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, Ranko Škrbić, rekao je da su, prema statistikama, kardiovaskularna oboljenja na prvom mjestu najčešćih bolesti i prvi razlog umiranja u Srpskoj (50%), te da je zbog toga prevencija izuzetno važna. On je istakao da je pušenje jedan od osnovih faktora rizika koji doprinose nastanku kardiovaskularnih bolesti na koje se može uticati. "Zbog Opširnije... (http://www.banjalukalive.com/banjaluka/obiljezen-svjetski-dan-srca-u-banjoj-luci.html)
Nastavak na BanjalukaLive.com...
Za 162 djece u RS 18.000 KM
Izvor: Nezavisne Novine, 01.Okt.2012
BANJALUKA - Javni fond za dječiju zaštitu Republike Srpske, u okviru obilježavanja Dječije nedjelje, izdvojiće više od 18.000 KM finansijske podrške za 162 djece u Srpskoj, najavio je ministar zdravlja i socijalne zaštite Ranko Škrbić.




