Izvor: Blic, 01.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dodik: Prekinućemo kontakt sa Srebrenicom
Predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik najavio je danas da će Banjaluka prekinuti kontakte sa lokalnim vlastima u Srebrenici ukoliko Rezolucija o posebnom statusu te opštine ne bude stavljena van snage.
Dodik je prilikom posete Skelanima i srpskim selima oko Srebrenice rekao da je Rezolucija o posebnom statusu Srebrenice, koju su 24. marta preglasavanjem usvojili bošnjački odbornici, u suprotnosti sa ustavima Republike Srpske i Bosne i Hercegovine i stavovima međunarodne >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zajednice.
"Predstavnici lokalne vlasti u Srebrenici krše ustav i sa njima ne možemo da razgovoramo i sarađujemo dok se tako budu ponašali", izjavio je Dodik.
On je rekao da je Srebrenica u sastavu Republike Srpske i da će tako i ostati.








