Izvor: Blic, 15.Jun.2017, 14:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Demofest će imati dva žirija
Pored noviteta koji podrazumeva nastupe čak 50 demo bendova na dve bine, banjalučki Demofest će imati i dvostruki žiri tokom svog jubilarnog, desetog izdanja.
Jedan žiri će ocenjivati nastupe demo bendova na velikoj, Basstion bini, dok će drugi pomno pratiti takmičare na manjoj, Beton bini.
Žiri Demofesta i ove godine čine eminentni muzičari, producenti i novinari, pa će tako demo bendove na Basstion bini ocenjivati: Skaj Vikler, Zoran Predin, Boris Leiner >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i Đorđe Mišić. Žirijem će, kao i do sada, predsedavati Brankica Janković, direktorka i idejni tvorac Demofesta.
U žiriju Beton bine biće: Nikola Kolja Pejaković, Momir Momo Nikić i Savo Drakulić.
Žiri Basstion bine će odabrati po četiri benda tokom dve polufinalne večeri, dok će žiri Beton bine birati po jedan najbolji demo bend. Ovih deset bendova zasviraće u finalu i dobiti priliku da osvoje neku od prestižnih nagrada.
Glavna nagrada je 3.500 evra, a uključuje produkciju i snimanje albuma, vicešampion će dobiti 2.000 evra za nabavku binske opreme, a trećeplasirani bend će za istu namenu biti nagrađen sa 1.000 evra.
Žiri Demofesta će i ove godine tradicionalno dodeliti nagradu "Plavi bas" najboljem basisti festivala, u znak sećanja na Igora Kašikovića Kaleta. Demofest će biti održan od 20. do 22. jula na Kastelu.
'Demofest' objavio imena članova žirija
Izvor: Nezavisne Novine, 15.Jun.2017
Muzički festival "Demofest", koji će biti održan od 20. do 22. jula na tvrđavi Kastel, za svoje 10. jubilarno izdanje imaće dvostruki žiri, kojeg će činiti eminentni muzičari, producenti i novinari...Tako će demo bendove na "Basstion" bini ocjenjivati Skaj Vikler, hip-hop muzičar, član grupe...













