Izvor: Blic, 10.Jun.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedmorica najjačih Srba

Sedmorica najjačih Srba

Čitavih 27 sekundi trajala je titula najjačeg čoveka Jugoslavije. Odnosno, Srbije i Crne Gore, bez Crne Gore. U nizu rekorda, koji su to veče padali u Vršcu, ovo laskavo priznanje dodeljeno je Draganu Ristiću. Slavljenik se popeo na tron ponosno mašući pobedničkim darom - trkačkom biciklom, dok su ga ostali pokloni zatrpavali odozdo. Ali, kao što već rekosmo: sve to je trajalo 27 sekundi. Dok spiker nije ustanovio da je pogrešio. Uzeli su mu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bicikl, titulu i ostale darove, spustili ga za jedan stepenik niže, a rekvizitu preneli Radojici Marinkoviću iz Novog Sada. On je imao bod više u konačnom zbiru.

Za sve je kriva Jellena. Ili matematika. Jelena sa dva l je vodila program. I, mora se priznati da je ona, kao vršačko vino, sa godinama sve lepša i lepša, ali, stoga logično, i zaljubljenija u sebe. Konverzacija se uglavnom odvijala na liniji - organizator: 'Ko je sada, Jellena?' Jellena: 'A, da, samo da pogledamo...sada je na redu...' Na kraju, u inat svima, kada je takmičenje završeno, oko pobednika su bili samo sponzori i darodavci, dok je Jellena (sa dva l) bila zatrpana obožavaocima i potpisivanjem autograma. Među njima, kobajagi službeno, načičkalo se i nekoliko fotoreportera.

Jellena (sa dva l) je vodila program izbora za najačeg (sa dva j) čoveka Jugoslavije. Dizači tegova, bacači kugle, vozači boba, kaskaderi, bilderi, takmičili su se za ovu titulu. Među njima Aleksandar Filipović iz Kruševca, 142 kilograma mišića na 180 centimetara visine, Igor Mitrović dva kg manje a tri cm više, Dragan Ristić sa 140 kg i 192 cm visine. Radojica Marinković je sa 107 kilograma izgledao neuhranjeno, kraj njih, izuzimajući lopatice na leđima. Borili su se i Nebojša Radočaj i Radovan Bajra iz Kikinde i Nišlija Siniša Jović (125/192).Prvi blok takmičenja bio je u povlačenju konopcem dva džipa u dužini od 25 metara. Mada su svi u publici želeli da nekako privuku ka sebi ove blještave lepotane, privukao ih je Radojica Marinković, kao pobednik, za neverovatan, 31 sekund. Ali, nije ih zadržao.

U drugom krugu, noseći u svakoj ruci tegove od po 100 kilograma, stazom od 50 metara projurio je najbrže Igor Mitrović iz Beograda, za nešto više od 25 sekundi. 'Ma, video je miliciju gore, pa mislio da je radar i malo usporio, inače bi bio još brži!', objašnjavao je njegov drug.

Prilikom prevrtanja damper-gume teške 300 kilograma, tri puta, pa potrčiš do kraja staze, Radojica je sa nešto više od 18 sekundi opet bio najbrži. Prilikom prevrtanja 'stojadina', sa točkova na krov, pa opet na točkove - mada je dobar deo publike zdušno navijao 'Prevrnite Jellenu! Prevrnite Jellenu!' - najbrži je bio Igor Mitrović, za nešto preko 13 sekundi. Prevrnuo je 'keca', naravno.

U poslednjem krugu takmičenja, držeći dva 'juga' na kosoj dasci, dva 'juga' koja su ih razvlačila, najduže su izdržali Nebojša Radočaj i Radojica, preko 26 sekundi. 'Izgubio sam za nekoliko stotinki, ali sam produžio ruke za nekoliko centimetara', tešio se Radojica. Posle su organizatori takmičenja Pauerlifting savez Jugoslavije i Skupština opštine Vršac čestitali učesnicima i pobednicima, a gledaoci čestitali Jelleni sa dva l. Snaga je relativna. Rajko Rosić

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.