Naš as pleše za Englesku

Izvor: Blic, 13.Apr.2012, 19:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Naš as pleše za Englesku

Rođen i odrastao u Beogradu, trenira u Italiji, zarađuje za život i takmičenja u Singapuru i Hongkongu, partnerka mu je Litvanka, a od ovog meseca Dušan Dragović će nastupati za - Englesku.

Dvostruki svetski prvak u sportskom plesu, 23-godišnji Dušan Dragović teška srca je prelomio da uz njegovo ime više ne stoji Srbija i da se na pobedničkim postoljima ne podiže srpka trobojka. Umorio se, kaže, od pokušaja da nađe i svoje i mesto sportskog plesa u planovima institucija >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koje brinu o ovdašnjem sportu, podvukao crtu ispod svega što je od Srbije do sada dobio i rešio da ode, ne upirući prst ni u koga.

- Kad sam kukao i tražio pomoć, svi su klimali glavom i tvrdili da zaslužujem veću pažnju države koju sam uspešno predstavljao. Sad kad sam počeo da, držeći časove plesa širom sveta, pristojno zarađujem i sam sebi obezbeđujem novac za sportsko usavršavanje i nastupe na velikim takmičenjima, mnogi su odahnuli, priča Dušan, koji će prvi nastup pod engleskom zastavom imati početkom maja upravo u Londonu.

NEUSPEO "PUČ"

Pre nešto više od godinu dana grupa sportskih radnika, nezadovoljnih radom Plesnog saveza Srbije, pokušala je da izvrši određene promene. Tom prilikom je Dušan Dragović istican kao simbol nove oprijentacije i stremljenja u ovom savezu, ali je izostala podrška države, pre svega Ministarstva omladine i sporta.

Naš najbolji plesač, u čiji sportski razvoj je njegova porodica uložila više od sto hiljada evra, od nedavno ima novu partnerku, 19-godišnju Litvanku Gretu Laurniautite, koja studira u Londonu.

- Pre dve godine sam sa Ruskinjom Ekaterinom Romaškinom pobedio na nekoliko velikih turnira, bio u finalu Blekpula, koji je Vimbldon za sportski ples, ali niko nije našao za shodno da me bar pomene prilikom izbora najboljih sportista. Zato odlazim mirne savesti, rekao nam je na kraju zlatni dečko sa Karaburme.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.