Izvor: Blic, 07.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Druženje za pamćenje

Nesvakidašnji doživljaj, nezaboravna noć, pozitivno ludilo na koncertu „Bajk rok" za mir u Kosovskoj Mitrovici na kome su nastupili Riblja čorba, Vlada Georgiev, Đorđe David... Razlog više da se mladi iz severnog dela Kosova iz Goraždevca i Gračanice, Štrpca i Raniluga okupe u Kosovskoj Mitrovici bio je dolazak oko 150 bajkera koje su predvodili Bora Čorba i Vlada Georgiev.

Bez zadržavanja na administrativnom prelazu Rudnica kolonu bajkersa preuzela je KPS. U Leposaviću, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Lešku i Zvečanu njima su se priključili bajkersi pristigli iz Crne Gore, Republike Srpske i Makedonije, pa je u Kosovsku Mitrovicu stiglo oko 150 dvotočkaša, čiji su vozači zastajući na desetak sekundi u blizini mosta na Ibru.

Mlade Mitrovčanke ostavile su skoro bez daha Vladu Georgieva, tražeći da se s njime fotografišu za uspomenu.

Miroslav Penezić NS Rajders iz Novog Sada sa oduševljenjem je prihvatio inicijativu da bajkersi uđu na Kosovo i Metohiju, dok je Milošu iz Hrvatske došlo da zaplače, a Peca u ime bajkera iz Inđije, reče da je sretan što je konvoj organizovan.

Druženje po kafićima nastavljeno je tokom cele noći, pošto većina bajkera nije mogla da pronađe slobodno mesto u nekom od hotela.

Izostalo je najavljeno prenoćište u Studentskom domu, što je po oceni većine, kako reče Vulf sa Čubure, dobro jer nije ni trebalo ugovarati prenoćište. Oni uostalom nisu došli da spavaju, već da u jednovečernjem druženju vrate osmeh na lica mladih Mitrovčana, koji su ih juče ujutru, pošto su bajkeri ponovo ostavili tragove guma u blizini ibarskog mosta ispratili uvereni da neće biti zaboravljeni.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.