Završeno saslušanje Jašarevića

Izvor: S media, 30.Okt.2011, 14:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Završeno saslušanje Jašarevića

Završeno saslušanje Mevlida Jašarevića, koji je pucao na Ambasadu SAD u Sarajevu. Tužilaštvo će u ponedeljak predložiti pritvor od 30 dana. Odbrana zatražila psihijatrijsko veštačenje.

U Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu završeno saslušanje Mevlida Jašarevića, koji je u petak poslepodne pucao na Ambasadu SAD u Sarajevu. Državni tužilac BiH Dubravko Čampara saslušao je napadača, a u ponedeljak će zvanično predložiti pritvor od 30 dana. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<

"Jašarević je tokom ispitivanja izneo svoju odbranu, a tužilac koji vodi istragu će u ponedeljak, prema Sudu BiH, uputiti predlog za određivanje pritvora u trajanju od 30 dana", saopšteno je iz Tužilaštva BiH.

Dino Pečenković i izvesni Ahmetspahić, uhapšeni u jučerašnjoj policijskoj akciji u Gornjoj Maoči, priznali su da su u petak dovezli Mevlida Jašarevića u Sarajevo za šta im je plaćeno, javili su federalni mediji.

Tužilac Dubravko Čampara, koji vodi istragu, rekao je juče da će Tužilaštvo predložiti pritvor za Jašarevića čim on bude sposoban da izađe iz bolnice gde je smešten posle ranjavanja, a što se najkasnije može desiti u ponedeljak.



Dupovac: Jašareviću potrebna psihijatrijska pomoć


Senad Dupovac, branilac vehabije Mevlida Jašarevića, izjavio je da je njegovom branjeniku potrebna psihijatrijska pomoć, odnosno da je "nesređen i da nije svestan svojih postupaka".

Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u subotu su u Gornjoj Maoči obavili istražne radnje nad dvema osobama. Pronađena je i supruga Mevlida Jašarevića - Mirela Jašarević, ali prema dosadašnjim informacijama ona nije uhapšena.

"Dnevni Avaz" piše da je napadač, obrazlažući razloge napada, u svojoj poruci naveo da je želeo da pomogne muslimanima.

"Ovde će biti neophodno medicinsko veštačenja", ocenio je Dupovac.

On je istakao da je Jašarević izrazio zanimanje za ranjenog policajca i svoju suprugu.

- Brine se zbog svoje majke i prijatelja, da će imati neugodnosti zbog njega. Mislim da on još uvek ne razume ova događanja - rekao je Dupovac za Federalnu televiziju.

Jašarević ispalio 105 metaka (VIDEO)

Mandić: Organizovani kriminal plaća vehabije

Balkan u kandžama vehabija

Dvadesetrogodišnji vehabija Mevlid Jašarević pucao je u petak popodne iz kalašnjikova na Ambasadu SAD u Sarajevu i pri tome ranio radnika na obezbeđenju američke Ambasade.

(Tanjug, Nezavisne)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.