Izvor: B92, 27.Jun.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vasojevići traže autonomiju
Lijeva Rijeka -- Udruženje Vasojevića iz Lijeve Rijeke od vlasti Crne Gore traži autonomiju, a od Vlade Srbije konzularno predstavništvo.
U saopštenju se navodi da referendum nije doveo do pomirenja, već je produbio podele u Crnoj Gori, što može dovesti do ozbiljnih problema na unutrašnjem planu. Udruženje navodi da su Vasojevići pre referenduma najavili da, ako na jednostran i nasilan način Crna Gora postane samostalna država, taj čin ne mogu prihvatiti, pa traže >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od vlasti niz ustupaka, a prvi korak je autonomija vasojevićke regije.
U saopštenju stoji da su Vasojevići danas razbijeni u šest opština i zahvaljujući aktuelnoj vlasti postali najnerazvijeniji deo Crne Gore. Udruženje ističe da na teritoriji Vasojevića živi 80 odsto građana koji su se nacionalno izjasnili kao Srbi, pa od vlade u Beogradu traže da otvori konzularno predstavništvo u Andrijevici.
Udruženje je saopštilo da će i dalje doprinositi jedinstvu Crnogorsko-primorske mitropolije, srpske crkve, jezika, kulture i umetnosti jer su im to u amanet ostavili preci.






