Izvor: S media, 27.Maj.2009, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen bivši ministar privrede RS
Bivši ministar privrede i energetike Republike Srpske Milan Bogičević uhapšen je jutros u Zvorniku zbog sumnji da je umešan u nezakonite radnje u vezi s poslovanjem Rafinerije Brod, javili su banjalučki elektronski mediji.
Prema nezvaničnim informacijama, Bogičhević će tokom dana biti predat u nadležnost Specijalnog tužilaštva RS, koje već mesecima radi na štetnom ugovoru koje je bivše rukovodstvo Rafinerije potpisalo s britanskom kompanijom Vitol.
Bogičević >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je osumnjičen da je kao ministar privrede i energetike bio umešan u potpisivanje tog štetnog ugovora.
Kako saznaje Beta, Bogičević se ranije odazivao na sve pozive Specijalnog tužilaštva RS u vezi s ovim slučajem.
Milan Bogičević ranije je bio član Srpske demokratske stranke (SDS). U leto 2004. godine, zajedno s još 59 funkcionera iz RS, smenio ga je tadašnji visoki predstavnik Pedi Ešdaun.






