U splitskom domu za starije raste broj zaraženih koronavirusom

Izvor: NoviMagazin.rs, 09.Apr.2020, 22:05

U splitskom domu za starije raste broj zaraženih koronavirusom

Direktor Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak izjavio je večeras da raste broj pozitivnih na koronavirus u splitskom domu za starije i nemoćne, sada ih 36, a sumnja se na zarazu u još nekoliko domova.

„Radi se o vrlo teško pokretnim i nepokretnim bolesnicima tako da je vrlo verovatno da je virus ušao s nekim od zaposlenih“, rekao je Capak za Novu TV upitan o situaciji u splitskom domu.

On je naveo da je od ukupno 53 testiranih štićenika doma, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << zasad njih 36 pozitivno na korona virus, među kojima desetoro čiji su nalazi bili poznati juče.

Zaraženo je i osmoro zaposlenih, dodao je Capak.

Prema njegovim rečima, izvid je pokazao da su neki od korisnika imali temperaturu znatno ranije nego što se za to saznalo.

Capak je rekao da postoji sumnja na zarazu i u domovima u Sisku, Pločama i Vinkovcima, a potvrđeno je da je jedan pozitivan štićenik u Koprivničko-križevačkoj županiji.

U utorak uveče evekuisano je 49 od 318 štićenika splitskog doma za starije i nemoćne pošto je potvrđeno da je njih desetoro zaraženo koronavirusom. Reč o korisnicima smeštenim na istom spratu, svi su imali neke simptome, pa su prebačeni u splitsku bolnicu.

Ministar zdravstva Vili Beroš rekao je danas da je još nekoliko korisnika doma, koji nisu s istog sprata, testirano na korona virus, jer su imali temperaturu.

Prema poslednjim podacima od 14 časova, u Hrvatskoj je 64 novoobolelih od korona virusa i jedan umrli, pa je ukupno 1407 zaraženih i 20 umrlih.

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Povezane vesti

40 ŠTIĆENIKA DOMA ZA STARIJE U SPLITU IMA KORONU: Zaraženo i osmoro zaposlenih

Izvor: Kurir, 09.Apr.2020

Direktor Hrvatskog zavoda za javno zdravlje Krunoslav Capak izjavio je večeras da raste broj pozitivnih na koronavirus u splitskom domu za starije i nemoćne, sada ih je 40, a sumnja se na zarazu u još nekoliko domova.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.