U BiH uhapšen kralj šverca tekstila

Izvor: Mondo, 13.Sep.2012, 16:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U BiH uhapšen kralj šverca tekstila

U akciji Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) pod nazivom "Bos", čiji je cilj suzbijanje utaje poreza i pranja novca, uhapšen je "kralj šverca" tekstila Anes Sadiković.

Sadikoviću, koji je uhapšen nakon pretresa njegov stana u Sarajevu, i ranije se sudilo i to za trgovinu drogom, podmetanje eksplozivnih naprava u Sarajevu, Travniku i Zenici i pokušaj ubistva vlasnika firme "Hari" iz Novog Travnika Nedža Agovića, piše Srna.

Istražioci su, kako se navodi, tada >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << tvrdili da je neke prljave poslove za njega obavljao i ubijeni Ramiz Delalić Ćelo sa kojim se kasnije posvađao.

U policijskoj akciji "Bos" uhapšena je sedmočlana organizovana kriminalna grupa koja je za pola godine utajila najmanje 3,5 miliona KM.

U okviru akcije pretresene su 23 lokacije na području Sarajeva, Brčkog, Gradačca, Banjaluke, Trnova i Doboj-Juga, saopštila je portparol Sipe Željka Kujundžija.

"Prilikom pretresa više desetina stambenih, poslovnih i prodajnih objekata (Eko San, Janus, SA turs i Bosna ekspres), te druge pokretne i nepokretne imovine koju su koristili članovi navedene grupe, pronađen je i privremeno oduzet dokazni materijal, veća količina novca (u jednom od sefova oko 100.000 KM), navodi se u saopštenju.

Pronađena je i privremeno oduzeta finansijsko-poslovna dokumentacija, mobilni telefoni, telefonske kartice, vatreno oružje, računarska i druga oprema koja je korištena za izvršenje pomenutih i drugih krivičnih dela.

Ova akcija, koja je jedna od najsloženijih u posleratnoj BiH iz oblasti finansijskog kriminala, počela je sinoć a zbog obimnih materijalnih dokaza pronađenih na lokalitetima na kojima se vrši pretres, a pre svega velikog broja finansijsko-poslovne dokumentacije, rano jutros nastavljen je pretres na 11 lokacija, s tim da će tokom dana biti obuhvaćen još određeni broj lica i lokacija.

U akciji "Bos" učestvovali su pripadnici Sipe, MUP-a Kantona Sarajevo, Policije Brčko distrikta, MUP-a Srednjobosanskog kantona i MUP-a Tuzlanskog kantona, Uprave za indirektno oporezivanje, a u istražnim aktivnostima i Granična policija BiH.

Navedene aktivnosti izvode se po naredbi Suda BiH i Tužilaštva BiH.

(Srna, foto: Guliver/Getty Images)

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.