Izvor: RTS, 22.Nov.2015, 12:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sve više dece traži azil u Austriji
Austrijske vlasti su suočene sa povećanjem broja podnetih molbi za dobijanje azila od maloletnika koji su se bez roditelja uputili na put u Evropu, pišu bečki mediji.
Najveći broj, oko 6.000 dece i maloletnika koji su došli u Austriju bez roditelja i zatražili azil, poreklom je iz Avganistana.
Do kraja oktobra nadležne vlasti primile su od maloletnika 6.175 zahteva za dobijanje azila. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
U poređenju sa prošlom godinom, to je rast od oko 200 odsto, proizlazi iz statističkih podataka Ministarstva unutrašnjih poslova Austrije.
Inače, do kraja septembra je u Austriji podneto ukupno 56.356 zahteva za dobijanje azila, od kojih su 11 odsto podnela lica mlađa od 18 godina koja su bez porodice došla u Austriju.
Većina tih izbeglica je između 14 i 18 godina, a čak 380 podnosilaca molbe je mlađe od 14 godina.
Proteklih godina je neprestano rastao broj maloletnih podnosilaca molbi za dobijanje azila.
Dok je 2006. "svega" 414 maloletnika bez roditelja zatražilo azil u Austriji, 2009. taj broj je porastao na 1.062.
Kod ukupnog broja molbi za dobijanje azila "vode" Sirijci,a kod maloletnika je najveći broj Avganistanaca.
Čak 65 odsto maloletnika bez pratnje roditelja je poreklom iz Avganistana, a na drugom mestu su Sirijci.
Austrija trenutno muku muči sa smeštajem za maloletnike bez roditeljske pratnje.
Nijedna od devet pokrajina ne ispunjava svoje obaveze u potpunosti u vezi sa smeštajem, tako da Beč trenutno, sa 800 smeštaja za maloletne azilante, brine o najvećem broju zbrinute dece.
Sve više djece traži azil u Austriji
Izvor: Nezavisne Novine, 22.Nov.2015
Austrijske vlasti suočene su sa povećanjem broja podnijetih molbi za dobijanje azila od maloletnika, koji su se bez roditelja uputili na put u Evropu, pišu bečki mediji...Najveći broj, oko 6.000 djece i maljoletnika koji su došli u Austriju bez roditelja i zatražili azil, porijeklom je iz Avganistana...Do...




